8 травня Україна вшановує День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Цей день є символом пам’яті про мільйони людських життів, зруйнованих Другою світовою війною, нагадуванням про страшну ціну миру та важливість збереження історичної пам’яті.
У Тернопільському академічному ліцеї «Українська гімназія» ім. І. Франка з нагоди цієї дати було проведено тематичні заходи: флешмоб «Маки червоні — пам’ять у серці», радіолекторій «Ніколи знову», виховні години, бесіди та інформаційні хвилини.
Пам’ятаймо про тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!